یکی از موارد مهمی که باعث زیباتر به نظر رسیدن آرایش برای رنگ موهای تیره و مشکی می‌شود ،انتخاب آرایش مناسب و هماهنگ بارنگ موی مشکی است !

اکثر خانم‌های ایرانی به‌صورت طبیعی دارای موهای مشکی پرکلاغی یا قهوه‌ای تیره هستند که رنگ موی بسیار زیبایی هست ! چه‌بهتر تا وقتی‌که موهای سفید در بین موهای مشکی پدیدار نشده موهای خود را به رنگ تیره طبیعی نگه‌دارید .به دلیل اینکه وقتی موها به سمت سفید شدن می‌روند اکثر ما تمایل داریم موها را به رنگ‌های خیلی روشن دربیاوریم تا سفیدی‌ها کمتر نمایان شوند .

همه می‌دانیم آرایش‌های دودی و ابروهای پهن و تیره بارنگ موی مشکی خیلی زیباتر به نظر می‌رسند تا رنگ موهای روشن !

آرایش مناسب با رنگ موی مشکی
آرایش مناسب با رنگ موی مشکی

تا انتهای این مقاله با سایت بهین مد همراه شوید تا باهم بهترین سبک‌های آرایش برای رنگ موی مشکی را بررسی کنیم.

خبر خوب اینکه به رنگ موی مشکی تقریباً هر رنگ رژلبی که فکرش را بکنید می‌آید و از این نظر حق انتخاب بیشتری برای رنگ‌ها در آرایش خواهید داشت .شما می‌توانید بارنگ موی مشکی و قهوه‌ای تیره از طیف وسیعی از رنگ‌های رژلب و سایه چشم استفاده نمایید.یعنی هر دورنگ‌های گرم و سرد برای به‌کارگیری بارنگ موی مشکی مشکلی ندارند و می‌تواند استفاده شود .فقط مهم است رنگ‌های سایه چشم و رژلب و فاندیشن باهم هم‌خوانی داشته باشند.

بااین‌وجود اگر بخواهیم گزیده‌تر کارکنیم بهتر است رژلب‌های رنگ سرد مثل صورتی و شاتوتی و بنفش تیره و کالباسی را برای پوست‌های سفید و خیلی روشن و رژلب‌های گرم متل نارنجی و هلویی و آجری و …را بارنگ پوست‌های گرم و تیره به کار ببریم.البته بازهم تأکید می‌کنم تقریباً هیچ محدودیتی برای استفاده از رنگ‌های مختلف رژلب نخواهید داشت.

همه آرایشگران معروف بر این عقیده هستند که بین آرایش چشم و لب فقط یکی از آن‌ها باید تیره و غلیظ باشد.بااین‌وجود با داشتن رنگ موی مشکی دیگر محدودیتی برای آرایش‌های غلیظ هم‌زمان چشم و لب نخواهید داشت ! چون برعکس رنگ موهای روشن آرایش غلیظ بارنگ موی مشکی همیشه جذاب است !بنابراین اگر طرفدار آرایش‌های غلیظ و تیره هستید سعی کنید موهای خود را مشکی نگه‌دارید!

آرایش چشم و لب پر رنگ با رنگ موی مشکی
آرایش لب مات با هایلایت طلایی

نکته مهم دیگر برای یک آرایش شیک بارنگ موی مشکی این است که لوازم‌آرایش مات و براق را در کنار هم و به‌اندازه استفاده کنید .متلا اگر برای چشم‌ها از سایه‌های براق و نئونی استفاده کردید برای لب‌ها حتماً رژلب مات استفاده کنید و یا اگر رژ گونه و رژلب براق زده‌اید آرایش چشم  را مات کارکنید .این سبک آرایش ، زیبایی صورت با موهای مشکی را دوچندان می‌کند.

سایه چشم براق طلایی با رژلب مات و موی مشکی
آرایش چشم مات با برق لب و موی مشکی
سایه چشم براق طلایی با رژلب اجری مات و گرم
آرایش چشم مات دودی با رژگونه برنز براق و رژلب براق

برای سایه چشم بارنگ موی مشکی بهترین انتخاب سایه‌های اسموکی و مشکی  است که با این رنگ مو بسیار جذاب است با این حال از هر رنگ سایه چشمی برای تنوع می‌توان استفاده نمود و بارنگ موی مشکی محدودیت استفاده از رنگ‌ها را نخواهید داشت.

ترکیب سایه چشم بنفش تیره و دودی و سورمه ای
سایه چشم دودی قهوه ای مات با رنگ موی مشکی

برای آرایش ابروها با موهای مشکی می‌توانید از هر دو ابزار سایه ابرو یا مداد بهره ببرید .اگر پوست شما تیره است بهتر است ابروها را دو تا سه‌پایه روشن‌تر از موها در نظر بگیرید و اگر پوست شما روشن است ابروها را مشکی یا دودی تیره کارکنید.

ابروی مشکی با پوست روشن ورنگ موی مشکی
رنگ موی مشکی با ابروی روشن

برای رنگ فاندیشن سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده کنید که دقیقاً هم‌رنگ پوست یا یک تا دو درجه روشن‌تر از پوست طبیعی باشند.

فاندیشن روشن تر از پوست با رنگ موی مشکی
فاندیشن رنگ طبیعی پوست با رنگ موی مشکی

برای هایلایتر بهتر است از رنگ‌های سفید و صورتی صدفی استفاده کرد چون نسبت به هایلایتر طلایی جلوه بیشتری به رنگ موی مشکی می‌دهند.

برای یک میکاپ مجلسی و شیک بارنگ موی مشکی مژه مصنوعی و خط چشم را فراموش نکنید چون این دو مورد تکمیل کننده رنگ موی شما خواهد بود.

آرایش مژه مصنوعی و خط چشم دنباله دار با رنگ موی مشکی

در آخر بیایید با هم چند آرایش زیبا بارنگ موی مشکی و تیره را بررسی کنیم .لطفاً به توضیحات مختصری که زیر هر عکس نوشته‌شده توجه نمایید.

نویسنده مقاله:

شیلا قوام

اختصاصی سایت بهین مد

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *