بهین مد : لباس پوشیدن “کژوال هوشمند یا شیک” راهی برای پوشیدن لباس های غیررسمی و راحت به روشی شیک است. استایل کژوال هوشمند در اصل به معنای پوشیدن لباس های غیررسمی است که با لباس مرتب، مد روز و اکسسوری، کمی شیک تر به نظر می رسد. این مدل ست کردن لباس که هم راحت و هم شیک باشد گاهی اوقات می‌تواند یک چالش باشد، با این حال نکات ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید هنگام ست کردن لباس های خود به خاطر داشته باشید.

روش۱

 1. تصویر با عنوان لباس غیررسمی هوشمند (زنانه) مرحله 1

۱ اول از همه به این فکر کنید برای پایین تنه چه بپوشید. برای یک استایل کژوال هوشمندانه، باید ویژگی های راحتی و مد را با هم متعادل کنید. [۱] مثلا پوشیدن یک شلوار راحت اما با خط اتو را در نظر بگیرید! لباس ها باید بتوانند ظاهری رسمی و در عین حال معمولی داشته باشند. به عنوان مثال، یک شلوار پارچه ای راحت و زیبا با خط اتو، دامن‌های بالای زانو با رنگ‌های تیره و حتی یک شلوار جین تیره، همگی می‌توانند انتخاب مناسبی برای استایل کژوال هوشمند باشند. [۲] اغلب اوقات، انتخاب پوشش مناسب برای پایین تنه می تواند بیس کار شما برای ست کردن و هماهنگ کردن بقیه لباس ها باشد.

 • برای لباس های پایین تنه می توانید کاملا از رنگ های پاپ استفاده کنید. چیزی مانند دامن قهوه ای یا سبز تیره، شلوار آبی سرمه ای یا یک شلوار جین تیره و نیلی بپوشید.
 • اگر تصمیم دارید دامن بپوشید، قد دامن باید مناسب این نوع استایل باشد (حداقل تا بالای زانو).
 • با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر لباس های پایین تنه دارای رنگ هستند و یا شیک‌تر و زسمی تر هستند، باید سعی کنید آنها را با یک تاپ ملایم‌تر و در عین حال ساده تر متعادل کنید.

 1. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 2

۲ شلوار یا دامن خود را با یک تاپ مناسب ست کنید. از آنجایی که نکته اصلی در استایل کژوال هوشمند تعادل است، تاپ یا شومیز انتخابی باید لباس شما را یکسان کند. اگر دامن یا شلوار شیک‌تر هستند، بالاتنه‌تان می‌تواند غیررسمی‌تر باشد (شکل‌ها، رنگ‌ها،دوخت ها، طرح‌ها و غیره ساده تر باشد). اگر دامن یا شلوارتان غیررسمی‌تر هستند، آنها را با یک تاپ شیک‌تر و رسمی تر بپوشید.

 • یک بالاتنه رسمی می تواند یک پیراهن دکمه دار، یک بلوز شیک یا یک تاپ و شومیز یقه دار باشد. [۳]البته، بالا تنه می تواند کاملا رنگی باشدفقط لباس ها باید با هم هماهنگ باشند. اگر رنگ پایین تنه تان کم رنگ است، برای بالا تنه پیراهن رنگی را انتخاب کنید. [۴] اگر لباس های پایین تنه رنگی هستند ، بالا تنه بدون رنگ و خنثی‌تری بپوشید.
 1. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 3

۳ پیراهن یکسره یا تونیک. اگر می‌خواهید لباس غیررسمی شیک بپوشید، پوشیدن پیراهن یک انتخاب مطمئن است. یک پیراهن زنانه و یکدست بلافاصله “زیبایی” تیپ زنانه شما را افزایش می دهد.مهم نیست که چه نوع لباسی و با چه پارچه ای را برای پوشیدن انتخاب می کنید، قد پیراهن باید حداقل تا بالای زانو برسد. [۵] اگر پیراهن رسمی تری دارید(قد بلند تر، یا رنگ تیره‌تر)، می‌توانید آن را با اکسسوری‌های ساده مانندذستمال گردن رنگی یا جواهرات ساده و در عین حال شیک ست کنید.

 • برعکس، اگر پیراهن غیر رسمی تری دارید، می توانید با ست کردن آن با کفش های پاشنه بلند شیک و جواهرات تو چشم تر و شیک تر، ظاهر آن را زیباتر کنید.هنگام پوشیدن لباس برای یک استایل راخت شیک، سعی کنید استایل را ساده نگه دارید. البته وقتی شک دارید، ترجیح دهید لباس‌تان بیشتر از اینکه معمولی باشد، شیک‌تر باشد. [۶]
 1. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 4

۴ یک بلیزربپوشید. کت بلیزر یک لباس عالی است که می تواندنگاه رسمی تری به لباس شما ببخشد، اما وقتی با یک تاپ ساده و معمولی ست می شود، همچنان معمولی به نظر می رسد. [۷] اگر قصد پوشیدن کت بلیزر را دارید، مطمئن شوید که برش و تن خور مناسبی دارد. این انتخاب مناسب می‌تواند لباس‌ها را هماهنگ‌تر نشان دهد، در حالی که سایر لباس‌ها می توانند عیر رسمی و راحت انتخاب شوند.

 • یک بلیزر ساده مشکی یا آبی سرمه ای می تواند حس رسمی تری را به همراه داشته باشد، در حالی که یک کت بلیزر رنگی می تواند غیر رسمی تر باشد .

نکته تخصصی : ظاهر لایه لایه ، بدون تظاهر و تو چشم نبودن بیش از حد، گاهی شیک تر هستند. بالاتنه ای را در نظر بگیرید که با جین یا شلوار پارچه ای ساده و یک جفت چکمه یا کفش پاشنه بلند شیک ست شده اند.

ارین میکلو

ارین میکلو
استایلیست حرفه ای

 1. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 5
 1. ۵ کفش مناسب بپوشید. برای استایل کژوال شیک، ست لباس های خود را با یک جفت کفش مجلسی راحت تکمیل کنید. کفش‌های پاشنه‌دار عالی عمل می‌کنند و کفش‌های پاشنه بلند جلو بسته همیشه یک انتخاب مطمئن برای تکمیل ظاهر شیک هستند. [۸] اگر می‌خواهید ظاهر معمولی‌تری داشته باشید، کفش های تخت نیز می‌توانند گزینه‌ مناسبی باشند.
  • می‌توانید با پوشیدن کفش های تخت، استایل خود را متمایز کنید و در عین حال ظاهری طبیعی داشته باشید. آنها می توانند رنگی یا طرح دار باشند، اما باید استایل شما را طبیعی تر و متعادل کنند.
  • اگر در یک رویداد غیررسمی تر شرکت می کنید، برخی از کفش های پنجه باز نیز می توانند برای یک لباس غیررسمی شیک مناسب باشند. با این حال، اگر برای محیط کاری لباس می پوشید، از این گزینه دوری کنید. [۹] [۱۰]
  • از پوشیدن صندل با لباس غیررسمی هوشمند خودداری کنید. صندل ها خیلی ساده هستند.

روش۲

الوازم جانبی لباس شما

 1. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 6
 2. ۱ از جواهرات مناسب استفاده کنید. اکسسوری ها اغلب قسمتی از لباس هستند که می توانند مجموعه شما را هماهنگ سازند. آنها می توانند به طور چشمگیری یک لباس را به سمت «شیک تر» یا معمولی تر شدن سوق دهند. به عنوان مثال، گردنبندها معمولاً جواهراتی هستند که می توانند یک لباس ساده را به شیک تبدیل کنند. آنها می توانند شامل رنگ باشند و به عنوان زبان گویای یک استایل عمل کنند.
  • این اصل در مورد گوشواره ها هم صدق می کند. شما می خواهید گوشواره هایتان ساده باشند، اما باز هم می توانند کمی ذوق و زیبایی به لباس شما ببخشند.اگر لباس های شما از قبل با رنگ‌ها و طرح‌ها کمی شلوغ و متنوع است، برای متعادل کردن ظاهرتان، جواهرات ساده تر را در نظر بگیرید.
  نکته تخصصی کالی هیولتمشاور تصویر کاله هیولت
  از اکسسوری برای بیان استایل شخصی خود استفاده کنید. کالی هیولت، کارشناس مد و سبک زندگی می‌گوید: «لوازم جانبی مانند کمربند، روسری، کفش و جواهرات می‌توانند اصول اولیه را تغییر دهند. می‌توانید از مدل های رنگی یا چاپی استفاده کنید، و بسته به آنچه که دارید، می‌توانند بعد کاملاً جدیدی به ظاهر شما ببخشند. انتخاب کنید.”Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 7
 3. ۲ کمربند ببندید. تزیین پیراهن با یک کمربند می تواند یک رنگ جذاب به ظاهر شما اضافه کند و به عنوان یک لباس رسمی عمل کند، یا کمی بافت به لباس شما اضافه کند. به عنوان مثال، اگر لباس شما عمدتاً از پارچه‌های مات تشکیل شده است، می‌توانید از کمربند طرح‌دار یا براق استفاده کنید تا لباس‌تان جذاب‌تر شود و کمی تنوع ایجاد کنید. بسته به اینکه از چه نوع کمربندی استفاده می‌کنید، استفاده از آن در لباس‌هایتان می‌تواند ظاهر شما را جذاب‌تر و شیک‌تر کند (اگر کمربند رنگی باشد)، یا یکدست‌تر و شیک تر (اگر کمربند معمولی‌تر باشد).
  • کمربندهای نازک با پیراهن های زنانه بسیار زیبا به نظر می رسند و کمربندهای پهن می توانند به خوبی با دامن های بلندتر ست شوند. [۱۱]
 4. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 8 ۳
 5. ساعت اسپرت ساعت ممکن است درگروه جواهرات حساب شود، اما به خودی خود می تواند یک اکسسوری جداگانه باشد. سعی کنید ساعتی را انتخاب کنید که ساده باشد، اما بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد. به عنوان مثال، یک ساعت با صفحه بزرگ، اما با بند باریک و ساده می تواند یک اکسسوری عالی باشد. یا اگر قرار است ساعت شما بند رنگی داشته باشد، مطمئن شوید که صفحه ساعت آنقدرها هم بزرگ و پررنگ نباشد.
  • نکته دیگری که باید به آن توجه کرد جنس ساعت است. ساعت شما باید نوعی فلز (نقره ای، طلایی، پلاتین) باشد، اما رنگ فلز باید با سایر قطعات فلزی لباس شما هماهنگ باشد.به عنوان مثال، اگر کفش و کیف شما دارای جزئیات طلایی است، از پوشیدن ساعت نقره ای رنگ خودداری کنید.
 6. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 9 ۴
 7. یک کیف همراه داشته باشید. یک کیف رنگارنگ یا منحصربه‌فرد می‌تواند به‌عنوان یک استایل شیک تر عمل کند. برعکس، یک کیف یکدست و ساده می‌تواند یک لباس غیر رسمی را تداعی کند. لازم نیست کیف شما با لباس شما هماهنگی داشته باشد، اما اگر قبلاً یک تکه رنگی در لباس های خود دارید (تاپ، کت و شلوار، کفش، و غیره)، ممکن است بخواهید رنگ کیف خود را با آن ست کنید.
  • هر کیفی استفاده می کنید باید شیک باشد، مهم نیست که لباس شما به کدام سمت متمایل است. به عنوان مثال، اگر کیف کوچک است، وقتی با یک لباس غیر رسمی ست می شود، می تواند کمی پر زرق و برق باشد. اگر کیف بزرگ‌ است، وقتی با لباس‌های رنگارنگ ست می‌شوید،کیف را ساده نگه دارید.
 8. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 10 ۵
 9. پوشیدن روسری را در نظر بگیرید. دستمال گردن می تواند به عنوان یک اکسسوری ساده به کار گرفته شود تا کمی تنوع به لباس تان بدهد. [۱۲] هدف این است که دستمال گردن بر لباس شما غلبه نکند،از آن به عنوان یک تکه کوچک جانبی استفاده کنید. یک روسری همیشه می تواند کمی رنگ به لباس ها اضافه کند، در حالی که گاهی اوقات حس شیک تری را به شما می دهد، البته به چاپ و پارچه بستگی دارد.
  • اگر لباس ها عمدتاً با رنگ های تیره ست شده اند، آن را با یک روسری رنگی و چاپی ست کنید.

روش۳

ترکیب سبک خودتان

 1. Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 11
 2. ۱ چاپ یا رنگ مورد علاقه خود را بپوشید. برای کت و شلوارهای کاری لباس کلاسیک می تواند نسبتاً خسته کننده باشد. با پوشیدن بلوزی که چاپ رنگ مورد علاقه شما را دارد، ظاهر لباس کاری خود را تغییر دهید. افزودن این تنوع می‌تواند لباس شما را مناسب و شیک نگه دارد، در حالی که

حس مد منحصر به فرد و شخصی شما را نمایش می دهد.

 1. . [۱۳] Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 12
 2. ۲ با یک پلیور ظاهر خود را لطیف کنید. کت های بلیزر روشی عالی برای تزیین لباس‌های غیررسمی هوشمند هستند، اما اگر می‌خواهید ظاهری ملایم‌تر داشته باشید، پوشیدن یک ژاکت کش باف پشمی رنگارنگ توصیه می شود. [۱۴] رنگ ژاکت کش باف پشمی می‌تواند یک رنگ کمرنگ باشد، یا می‌تواند یک ژاکت پر رنگ برای لباس‌های ساده باشد.
  • اگر سرمایی هستید، یقه اسکی گزینه مناسبی برای یک استایل معمولی ولی شیک است.
  Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 13
 3. لباس های کاری را بازسازی کنید. در بسیاری از محیط های کاری، کت و شلوار یک هنجار و یک لباس همیشگی است. با تغییر شکل کت و شلوارهای معمولی خود به شلوارهایی که پاچه های تنگ تری دارند، هنجار را تغییر دهید. پاچه های تنگ تر می توانند اندام شما را در حالی که ساده می مانند، برجسته کنند، و می توانید تکه های کت و شلوار خود را با هم ترکیب کنید. [۱۵] Image titled Dress Smart Casual (Females) Step 14
 4. همیشه حداقل یک لباس روی مد بپوشید. شیک پوشیدن هر روز ممکن است خسته کننده باشد، اما زمانی که شک دارید (و لباس های مناسب محیط کار کم است) حداقل یک لباس روی مد بپوشید. [۱۶] یعنی اگر قرار است لباس شما برای آن روز خیلی کسل کننده باشد، مطمئن شوید که کفش، گردنبند یا کمربندتان یک مدل روی مد است.

پرسش و پاسخ جامعه

 • سوال از کجا می توانم لباس راحتی شیک بخرم؟ پاسخ جامعه
 • پاسخ : بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ انواع مختلفی از لباس‌ها را ارائه می‌دهند که می‌توانند در ترکیب با هم لباس‌های غیررسمی هوشمندانه ایجاد کنند. فروشگاه های مد همچنین می توانند همه ملزوماتی که برای لباس پوشیدن راحت ولی شیک نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهند، اما شما باید بهترین سلیقه خود را به کار بگیرید. کارمند فروشگاه همیشه می تواند به شما در خرید سبک های خاص کمک کند. مفید نیست ۵مفید ۴۱
 • سوال کفش مناسب برای کژوال چیست؟ پاسخ جامعه
 • پاسخ :کفش راختی کانورس سفید و لوفر بدون طرح خوب هستند، هر چه تمیز، راحت و متناسب با استایل شما باشد، بهتر است. مفید نیست ۶مفید ۳۶
 • سوال :آیا می توانم یک ژاکت با شلوار جین و چکمه های بلند بپوشم؟ پاسخ جامعه
 • پاسخ : بله. مفید نیست ۶مفید ۱۸

پاسخ های بیشتر را ببینید

یک سوال بپرسید

ارسال

نکات

 • استراحت کنید و احساس راحتی کنید.
 • از آرایش های سنگین خودداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که می پوشید در شرایط خوبی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *